Levi Active i Platforma wibracyjna

Szanowni Państwo!

Firma LeviCare użyczyła naszemu Ośrodkowi sprzęt Levi Active. Wykorzystaliśmy go do terapii dzieci, które uczą się dopiero siedzieć, klęczeć ale także stać, robić pierwsze kroki, pokonywać pierwsze przeszkody, uczyć się zeskakiwać, wskakiwać . Duża ilość osprzętu, która jest w wyposażeniu Lewi Active pozwoliła dopasować go dla dzieci niespełna dwuletnich, a także starszaków z przedszkola, indywidualnie do potrzeb każdego malucha i celu terapii. Kamizelki, paski stabilizujące na kończyny sprawiają, że dziecko w trakcie ćwiczeń ma duże poczucie bezpieczeństwa, a dla terapeuty są jak dodatkowa para rąk wspierających.
Warto dodać, że Levi Active charakteryzuje się szybko możliwością montażu/demontażu akcesoriów, a wysokość ramienia, które wykorzystujemy do ćwiczeń regulowane jest elektrycznie. To bardzo pomocne w trakcie terapii gdzie pacjentem jest mały człowiek, a jego cierpliwość różni się od cierpliwości dorosłego.

Drugi sprzęt , który testowaliśmy to platforma wibracyjna GIO mini v 2 wypożyczona przez firmę Hypervibe. Pozwala zastosować Trening Wibracyjny całego ciała, którego pozytywny wpływ został opisany w wielu doniesieniach naukowych także wśród dzieci z jednostkami chorobowymi, z którymi spotykamy się w naszym Ośrodku tzn w mózgowym porażeniu dziecięcym, rdzeniowym zaniku mięśniowym, przepukliną oponowo-rdzeniową, dystrofia mięśniową. Platforma pozwoli wzbogacić plan terapii dzieci poniżej pierwszego roku życia a także nastolatkom. Duży zakres częstotliwości, który oferuje ten sprzęt umożliwi: poprawić siłę i wytrzymałość mięśniową, poprawić elastyczność mięśni dzięki czemu ruch będzie możliwy w większym zakresie ruchu, poprawia równowagę i czas reakcji.

Będzie nam niezmiernie miło, jeśli dzięki Państwa wsparciu zakupimy sprzęt
Levi Active lub Platformę GIO mini v 2.

Wykorzystamy go w codziennej terapii naszych dzieci. Dotychczasowe doświadczenie pozwala nam wierzyć, że będzie on służył dzieciom z różnymi problemami na wielu etapach ich rozwoju.

Cena całego zestawu Levi Active to 23697 zł.

Koszt zakupu platformy: 5400 zł

Nasz nr konta: PKO BP VII O/P-ń   71 1020 4027 0000 1302 0380 9456